polski   čeština   english   Deutsch   français  

Polecane

Biblioteka

Przeglądanie indeksów

Informacje

Statystyki

Liczba publikacji: 75845

Obecnie czytających: 2346

Łączna liczba czytelników od dnia 2005-12-12: 58448355

Kanały RSS

Dodatki

OAI

Ostatnio dodane

Ładowanie...

Wystawy

Wiadomości

26.10.2015

Od dziś można korzystać na stronach BCUWr z wyświetlania publikacji DjVu w nowej przeglądarce opartej o javascript. Główną jej zaletą jest to, iż do jej działania nie są wymagane żadne wtyczki DjVu w systemie.

Zachęcamy do wypróbowania jej w działaniu, to może być znaczące ułatwienie dla tych czytelników, u których z różnych przyczyn nie działa wtyczka DjVu.

Jak korzystać z nowej przegladarki?

  1. Należy znaleźć na stronie biblioteki cyfrowej dowolną publikację w formacie DjVu.
  2. Na stronie z opisem publikacji w menu po lewej należy wybrać "Opcje wyświetlania" i w oknie które się pojawi wybrać pozycję "DjVU - HTML5", a następnie kliknąć przycisk "pokaż".

Uwaga: przeglądarka najlepiej (najszybciej) działa na Google Chrome.

»

16.10.2015

Open Access – to wolny, bezpłatny, ale także powszechny, trwały i szybki dostęp do publikacji elektronicznych o treściach naukowych i edukacyjnych. Każdy użytkownik sieci ma prawo czytać, kopiować, drukować, rozpowszechniać, indeksować, cytować i przeszukiwać zasoby otwarte, w tym pełne teksty artykułów, raportów z badań, materiałów konferencyjnych, wykładów akademickich i książek opublikowanych w modelu Open Access. Użytkownik korzysta z materiałów bez ograniczeń finansowych, prawnych i technicznych, przy zachowaniu praw autorskich.

»

Więcej...